Şebeke suyundaki kirecin peteklerinizde birikmesiyle bağlayan ısınma sorunları zamanla tesisatın ve peteklerin ömrünü kısaltan, ısınmak için daha fazla harcama yapmanızı gerektiren büyük bir probleme dönüşür. Sıcak suyun peteklerin dip kısımlarına ulaşmasını engelleyen bu kireç birikintileri diğer maddelerin çökmesini de kolaylaştırarak, peteklerin alt kısımlarında yoğun çamur katmanları oluşturur. Alt kısmı ısınmayan petekler yüzünden kış soğuklarında ısınma sorunlarıyla uğraşmamak için Ataşehir petek temizliği servisimizden, kış başlamadan önce hizmet alın. Servis ekibimiz ev ve işyerinizi kirletmeden, petekleri sökmeye gerek olmadan, kapalı devre yıkama makinalarıyla tüm peteklerinizi aynı anda ve içinde birikinti kalmayacak şekilde temizler. Bu temizlik işleminden hemen sonra peteklerdeki ısınma sorunu ortadan kalkar ve kış boyunca aynı sorunu tekrar yaşamadan, ekonomik ısınmanın keyfini çıkarırsınız.

Peteklerin dibinde biriken kireç ve diğer madde tortuları ilk zamanlarda fark edilir düzeyde ısı farklılıklarına sebep olmasa da, sorunun ilerlememesi için petek temizliğinin düzenli yapılmasını sağlamalısınız. Şuan için tüm yüzey alanı eşit olarak ısınan ısıtma sistemi petekleriniz temizlenmeden kullanıldıkça kireç birikmesi artacağından, ilerleyen zamanlarda verimlilik kaybı yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bulaşık veya çamaşır makinalarının su ısıtıcı parçaları metalden olduğu ve şebeke suyunu ısıttığı için kireçlenirken ısıtma sistemi peteklerinizin kireçlenmeyeceğini düşünmeyin. Aynı şebeke suyuyla sürekli temas eden ve su sıcaklığı yüksek olduğu için kireç çökmesi çok daha hızlı olan peteklerin temizlenmemesi durumunda dip kısımdaki birikmeler su akışını engeller.

Tesisat üzerinden gönderilen sıcak suyun peteklerin alt kısmına ulaşmadan, sadece üst bölümde dolaşarak petekleri terk etmesi durumunda peteklerin altıyla üstü aynı miktarda ısınmaz. Kendi yüzey alanı hızla ve eşit miktarda ısınmayan peteklerinizin mekânı da istediğiniz konforla ısıtması mümkün olmayacaktır. Ayrıca Ataşehir petek temizliği servisimiz biriken bu kirecin suyla taşınarak sistem elemanlarına zarar verdiği konusunda sizleri uyarmakta, tesisat hattında tıkanıklık olmaması için petek temizliğini yıllık aralıklarla yaptırmanızı önermektedir. Kışa girmeden önce düzenli olarak tesisatın ve petek içlerinin temizlenmesi halinde yoğun birikmelerin oluşmasına ve arızalara izin verilmemekte, kış mevsiminin sonuna kadar ısıtma sisteminden yüksek performansla faydalanmanız sağlanmaktadır.