Kış boyunca ısıtma sisteminizden maksimum verimi almanızı sağlayan petek temizliği, peteklerde biriken kirecin ısınma sorunlarına ve verimlilik kaybına yol açmasını engeller. Bahçelievler petek temizliği servisimiz kısa sürede ve oldukça pratik yöntemlerle ısıtma sisteminizin peteklerini ve tesisatın tamamını kireçten arındırmakta, bu işlemiyle kapalı devre yıkama makinalarıyla petekleri sökmeden yapmaktadır. Tesisata bağladığımız yıkama makinalarımızla uygulanan kimyasal çözücüler sayesinde sisteme bağlı peteklerin hepsi aynı anda, sökülmeden ve derinlemesine temizleniyor. Kullandığımız kimyasal çözücü kendi patentine sahip, özel bir temizlik ürün olduğu için peteklerin derinlemesine ve birikinti kalmayacak şekilde temizlenmesini sağlıyor.

Peteklerde kireç birikmesi kullanımla birlikte başlamasına rağmen bu durumun fark edilir seviyede ısı kayıplarına neden olması zaman alır. Beklemeden, sorunun büyümesine izin vermeden iletişime geçmenizi öneren Bahçelievler petek temizliği servisimiz ısıtma sistemlerinin ancak düzenli olarak temizlendiğinde yüksek verimle ısınma imkânı sunabileceğini hatırlatmaktadır. Aksi halde ilk zamanlar hiçbir sorun yokmuş gibi görünmesine rağmen ilerleyen süreçte peteklerdeki birikmenin artması, peteklerin alt kısmının ısınmamaya başlamasını sağlar. Yerçekimi sayesinde peteklerin alt kısımlarında birikmeye başlayan kireç, sudaki diğer yabancı maddelerin de bu yüzeylere tutunmasına yardımcı olur. Dolayısıyla zamanla peteklerin alt kısmında suyun geçmesini engelleyen, çok yoğun katmanlar meydana gelir. Bu katmanları aşamayan sıcak su alt bölüme uğramadan peteği terk ettiğinden peteklerin sadece üst kısmı ısınır ve tamamı aynı oranda ısınmayan peteklerin mekânı konforlu bir şekilde ısıtması da mümkün olmaz.

Merkezi ısıtma sistemlerinin kullanıldığı apartman ve işyerlerindeki petekleri dahi tek yerden bağlanan yıkama makinası sayesinde tek uygulamayla temizleyebilen servis ekibimiz, günlerce uğraşmadan ve peteklerinizi sökmeden bu sorundan zahmetsizce kurtulmanızı sağlar. Peteklerin sökülmemesi, havayla temastan kaynaklı paslanma problemlerinin de önlemektedir. Hızlı bir şekilde ön yıkama yapan makinalarımız sonrasında kimyasal çözücüyü uygulamakta ve bu özel formüllü ürün sayesinde suda çözünen pisliği birkaç dakikada peteklerden tahliye etmektedir. İleri derecede ısınma sorunlarının olduğu peteklerde temizlik işleminden hemen sonra peteklerin alt kısımlarının eskisi gibi ısındığı fark edilir. Kışa girmeden önce peteklerinizi temizleterek, kış boyunca ekonomik ve konforlu bir şekilde ısınmayı garantilemiş olursunuz.