Isıtma sisteminizin problemsiz çalışmasını ve ısı kayıplarına bağlı fatura artışlarına yol açmamasını sağlayan petek temizliği şebeke suyu kullanan tüm sistemler için temel bir bakım ihtiyacıdır. Şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle peteklerin özellikle alt kısımlarının ısınmamasına yol açan bu durum ilk zamanlar büyük bir sorun olmasa da, temizlik yaptırmanın amacı zaten herhangi bir sorunla karşılaşmamaktır. Bu sebeple Beykoz petek temizliği servisimiz peteklerde soğuk kalan geniş yüzey alanları oluşmasını beklemeden, ısıtma sisteminden ekonomik bir biçimde yararlanmaya devam etmek için petek temizliğini düzenli olarak yaptırmanızı önerir. Kışa girmeden önce düzenli olarak tesisat ve peteklerin temizlenmesi, ısıtma sisteminin bu gibi sorunlara yol açmadan çalışmasına yardımcı olacaktır.

Şebeke suyunda çözünmüş hale bulunan kireç metal yüzeylere tutunma eğilimindedir ve bu etki ortamın sıcaklığı arttıkça daha da hızlanır. Dolayısıyla ortam sıcaklığındaki artış metal yüzeylere daha fazla ve çok daha hızlı bir şekilde kireç tutunmasına sebep olmaktadır. Aynı problem bulaşık ve çamaşır makinalarında da görüldüğü için kireçlenmeye karşı özel kimyasallar kullanılır. Bulaşık ve çamaşır makinası her çalıştırıldığında kullanılan bu kimyasallar cihazın metal su ısıtıcı parçasını kireçlenmeye karşı korur. Aynı şekilde metal olan ve sıcak şebeke suyuyla temas kuran peteklerin iç yüzeyleri de zamanla kireçlenme sorunu yaşar. Beykoz petek temizliği servisimizin gerçekleştirdiği temizlik işleminde biriken kireç ve diğer maddeler peteklerin içinden tamamen temizlendiğinden, ısınma sorunları da eşzamanlı olarak giderilir.

Isıtma sisteminizin peteklerindeki ısınma problemlerini fark ettiğiniz takdirde biran evvel servis ekibimizle iletişime geçmeli ve peteklerinizi mümkün olan en kısa sürede temizlettirmelisiniz. Peteklerin alt bölümünde biriken ve suyun buraya ulaşmasına engel olduğu için peteklerin her yerinin ısınmamasına yol açan kireç birikintisi, suyla taşınır ve tesisatın çeşitli bölümlerini tıkayabilir. Bu tür tıkanıklıklarda sistemi kullanmanız mümkün olmayacağından, ertelenen kireçlenme problemleri kış ortasında soğuklarla baş başa kalmanıza neden olur. Sorunun bu kadar ilerlemesini beklemeden, uzun ömürlü ve ekonomik kullanım için kışa girmeden önce servis ekibimizden randevu alın. Temizlik işlemi sayesinde kışın sonuna kadar faturalarda gereksiz artışlar olmadan, konforlu bir şekilde ısınabileceğinizden emin olabilirsiniz.