Ev ve işyerinizi kirletmeden, günlerce ortalığı harabeye çevirmeden ısıtma sisteminizin petek temizliğini pratik uygulamalarla kısa sürede yapan Esenyurt petek temizliği servisimiz sayesinde kış boyunca ısınma sorunları yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tesisata bağladığımız yıkama makinalarıyla kapalı devre olarak gerçekleştirdiğimiz petek temizleme işleminde kendi patentine sahip, ithal bir ürün olan Nano Clean kullanıyor ve bu derinlemesine temizlik yapan kimyasal çözücüyle peteklerdeki kireç birikintilerinin tamamını tesisattan tahliye ediyoruz. Isınma problemlerine uzun vadeli çözüm getiren servis ekibimiz sayesinde peteklerin alt kısmında ısınmayan yerler, temizliğin hemen ardından ilk günkü gibi kısa sürede ısınmaya başlar. Sisteminin ömrünü uzatmak ve arıza risklerini minimuma indirmek için Esenyurt petek temizliği servisimiz her sene, özellikle uzun süreli kullanımın söz konusu olduğu kış öncesinde peteklerinizi temizlettirmenizi önerir.

Şebeke suyunu kullanarak ısıyı iç mekâna aktaran; kalorifer, kombi, yerden ısıtma ve merkezi ısıtma sistemlerinin hepsinde metal malzeme ve şebeke sularının kireçli olmasından dolayı zamanla belli oranlarda birikme olur. Şebeke suyundaki kirecin yapısal özelliklerinden ötürü gerçekleşen bu duruma ayrıca paslanmayı önleyici kimyasal maddelerin, şebeke suyundaki diğer kimyasallarla tepkimeye girmesine de neden olabilir. Peteklerin paslanmasını önleyen özel kimyasal ürünlerin kullanımı metal malzemeli peteklerin ömrünü uzatsa da, suda pek çok yabancı madde olduğu için zamanla tüm bu maddeler biriyle tepkimeye girer. Yüksek sıcaklıklar altında suda bulunan kirecin de çökme yapması ve yerçekiminin bütün bu yabancı maddeleri dipte toplaması, peteklerin alt bölümünde yoğun katmanlar oluşmasına sebep olur.

Peteklerin alt kısmında biriken maddeler kullanıma devam edildikçe o kadar yoğun bir kıvam alır ki, sıcak su bu katmanları aşamaz hale gelir. Peteklerin altına sıcak suyun hiç uğramaması bu bölgelerin ısınmasını ve tamamı ısınmayan peteklerin de sizi ısıtmasını imkânsız hale getirir. Isıtma sisteminizi en başta, bu problemlerin hiçbirisi ortada yokken korumak en mantıklısı ve ayrıca ekonomik anlamda da en avantajlısıdır. Isıtma sisteminizde sorunlar başlayarak, ısınma konforunuzu azaltırken daha fazla harcama yapmanıza sebep olmasına izin vermeden her sene petek temizliği için işin uzmanına yani servis ekibimize başvurun.