Kış boyunca ısıtma sisteminizin arızalardan korunmasını ve ısı kayıplarının ortadan kaldırılmasını sağlayan petek temizleme, sistemin ürettiği ısıdan azami verimlilikle faydalanmanız için rutin olarak tekrarlanması gereken bir bakım işlemidir. Bu bakım işlemini profesyonel ekiplerle ve modern yıkama makinalarıyla gerçekleştiren Gaziosmanpaşa petek temizliği servisimiz, peteklerin sökülmesine gerek kalmadan tüm tesisatı kapalı devre olarak temizler. Patentli formüle sahip temizlik ürünleri kullanan servis ekibimiz bu sayede peteklerin dibinde biriken tüm kireç kalıntılarını ve pisliği kısa sürede, pratik bir biçimde tesisattan tahliye eder. Peteklerin alt bölümünün ısınmamasına yol açan birikintilerin tamamen tesisat ve peteklerden temizlenmesiyle üretilen ısıdan maksimum verimle ve en ekonomik şekilde faydalanmanız sağlanır.

Şebeke suyundaki kirecin peteklerin diplerinde yoğun katmanlar oluşturmasıyla ortaya çıkan ısı kaybı sorunu, zamanla peteklerin kullanım ömrünü kısaltır ve biriken pisliğin suyla taşınması sonucu su geçiş noktalarını tıkar. Bulaşık ve çamaşır makinalarının ısıtıcı parçalarında aynı sorun olmaması için her yıkama kimyasal çözücüler kullanılmasına karşın bu durumun metal malzemeli petekler için de bir problem olduğu gözden kaçırılıyor. Yüksek sıcaklıklara ulaşan şebeke suyundaki kireç metal yüzeylere yapışarak birikirken yerçekimiyle ince bir tortu tabakası olan bu birikme, peteklerin alt kısmına çöker ve yoğunlaşır. Yoğunlaşmaya peteklerin paslanmaması için kullanılan kimyasallar ile sudaki maddelerin tepkimeye girmesi neticesinde ortaya çıkan maddelerin de eklenmesiyle artık suyun aşamayacağı kadar yoğun bir katman oluşur.

Peteklerin alt bölümünde toplanan pislik tabakasını aşamayan su peteklere girdikten sonra sadece üst bölümü dolaşarak tesisatta ilerler. Alt kısma sıcak suyun ulaşamaması, dolayısıyla peteklerin altını da ısıtamaması demektir. Isıtma sisteminizin ısı iletim elemanları yani peteklerin her yeri aynı miktarda ısınmadığında sizin de ev ve işyerinizde ekonomik bir biçimde ısınmanız imkânsız hale gelir. Gaziosmanpaşa petek temizliği servisimizse sorunun bu kadar ilerlemesini beklemeden, peteklerinizi yüksek oranlı ısı kayıpları yaşanmadan düzenli olarak temizlettirmenizi önerir. Peteklerin kış boyunca kusursuz bir şekilde ısınması ve sizi de konforlu bir şekilde ısıtması için her yıl peteklerinizi temizlettirmek üzere servis ekibimizden yardım isteyin.