Kış boyunca ev ve işyerinizde konforlu bir şekilde ısınmak ve sürekli artan harcamalar yüzünden bütçenizin sarsılmaması için ısıtma sisteminizin petek temizliğini düzenli olarak yaptırmalı ve bunun için Kartal petek temizliği servisimizin profesyonel hizmetlerinden faydalanmalısınız. Peteklerinizi sökmeden ve etrafı kirletmeden temizlik işlemini pratik bir şekilde yapan servis ekibimiz, ithal yıkama makinaları ve temizlik ürünleriyle tesisata bağlı tüm petekleri aynı anda temizler. Kapalı devre olarak gerçekleştirilen bu petek temizleme işleminde kendi özel patentine sahip Nano Clean isimli ithal bir temizlik ürünü kullanıyor, böylelikle temizlik sonrasında peteklerin dibinde kalıntı bırakılmadığından emin olabiliyoruz. Peteklerde ısınma sorunlarından uzun süre geri dönmemek üzere kurtulmanızı sağlayan bu temizlik işlemi düzenli yapıldığında bu sorunu hiç yaşamamanızı sağlayacaktır.

Isıtma sisteminin petekleri ısınmamaya başladığında mecburiyetten yaptırılması gereken bir bakım işlemi olmayan petek temizliği tam aksine, peteklerde bu sorun hiç ortaya çıkmasın ve kış boyunca ekonomik bir şekilde ısınma konforu yaşansın diye düzenli yaptırılması gereken bir işlemdir. Bu bakım işlemiyle şebeke suyundan kaynaklı kireç birikintileri ve diğer maddelerin çökmesiyle oluşan çamurlaşma tüm tesisattan tahliye edilir. Kartal petek temizliği ekibimiz de sorun yaşamayı beklemeden, verimlilik kaybı yakıt sarfiyatını arttıracak düzeyi bulmadan kış öncesinde düzenli olarak peteklerinizi temizlettirmenizi tavsiye etmektedir. Şebeke suyundaki kireç ortam sıcaklığı yükseldikçe metal yüzeylere daha fazla tutunacağından ve ısıtma sisteminin bu suyu kullanmaktan başka alternatifi olmadığından, kullanımla birlikte belli bir zamandan sonra peteklerin dip kısımlarında birikmeler olması kaçınılmazdır.

Peteklerin alt kısmında birikme olması önceleri büyütülecek bir sorun değilmiş gibi görülmesine rağmen bu birikintilere sürekli yenileri eklendiğinden, ilerleyen süreçte suyu engelleyecek kadar yoğun katmanlar meydana gelir. Suyun bu katmanları aşamaması ise peteklerin sadece üst bölümünü dolaşması yani alt kısımları ısıtmaması anlamına gelir. Normal şartlarda tüm yüzey alanı aynı miktarda ve eşit sürede ısınması gereken peteklerin alt kısımlarında geniş alanların ısınmaması, ev ve işyerinizin de olması gerektiği gibi ısınamamasına yol açar. Yakıt sarfiyatındaki artıştan ötürü sürekli daha fazla harcama yapmamak için petekleriniz her sene temizlettirmenizde yarar var.