Evleri kış boyunca konforlu bir yaşam alanına dönüştüren kombilerden apartmanlardaki tüm daireleri ısıtmak için kullanılan merkezi sistem ısıtmalara kadar şebeke suyunun kullanıldığı tüm sistemlerde düzenli olarak petek temizliği yapılmalıdır. Şebeke suyunun kireçli olması ve bu kirecin peteklerde birikmesinden kaynaklı ısı kayıplarının en baştan önlenmesi için Pendik petek temizliği servisimiz kış öncesinde peteklerinizi temizletmenizi tavsiye eder. Bu temizlik işlemi için peteklerin alt bölümünde ısınmama sorunu oluşmasını beklememek, temizlik işleminin bu sorunun hiç yaşanmamasını sağladığını unutmamak gerekiyor. Temizlik işlemi ertelendikçe peteklerde daha fazla birikme olduğu için ısı kaybı da artar. Tesisatın su geçişlerinin tıkanmasına ve böylelikle ısıtma sistemini hiç kullanamamanıza yol açan bu sorun ayrıca peteklerin kullanım ömrünü de kısaltır.

Şebeke suyundaki kireç, aynı bulaşık veya çamaşır makinalarının su ısıtıcı parçalarında olduğu gibi ısıtma sistemlerinin peteklerinde de birikir. Suyun sıcaklığı yükseldikçe metal yüzeylerde daha fazla kireç birikmesi olduğundan, peteklerin her yeri ısınmadığı için ısıtma sisteminin daha yüksek dereceye ayarlanarak çalıştırılması sadece sorunun daha hızlı büyümesine sebep olur. Farklı maddelerin kireç yüzünden oluşan tortuya tutunması neticesinde ortaya oldukça yoğun kıvamlı bir çamur tabakası çıkar. Peteklerin dip kısmına çöken ve birçok maddenin bir araya gelmesiyle yoğunlaşan bu birikintilerin oluşturduğu katmanı aşamayan sıcak suyunsa peteklerin altını ısıtması mümkün olmaz. Sıcak suyun alt bölüme uğramadan peteği terk etmesi, tüm yüzey alanı ısınmayan petekler yüzünden üretilen ısıdan verimli bir şekilde yararlanamamanıza yol açacaktır.

Isı kayıplarına bağlı kullanım maliyeti artışları her ay biraz daha fazla harcama yapmanız ve sonuç olarak eskisi gibi konforlu bir biçimde ısınamamanızla sonuçlanacaktır. Pendik petek temizliği servisimizden hizmet almanız durumundaysa gereksiz fatura artışları olmadan, ısıtma sisteminin sunduğu konfordan maksimum oranda ve mümkün olduğunca ekonomik şekilde faydalanırsınız. Servis ekibimiz peteklerinizi sökmeden, tesisata bağlanan yıkama makinasıyla temizlik yapar ve bu işlemde özel temizlik ürünleri kullandığı için peteklerin dibinde herhangi bir kalıntı da bırakılmaz. Tek seferde tüm peteklerin temizlenmesiyle kışın sonuna dek ısınma problemleriyle karşılaşmaz ve konforlu bir şekilde ısınırsınız.