Kış soğuklarında yakıt tasarrufu ve yüksek konforla ısınmanızı sağlayan, rutin bakım işlemlerinden olan petek temizliği sayesinde kış sonuna kadar arızalarla ve yüksek faturalarla karşılaşmayacağınızdan emin olursunuz. Profesyonellerin görev yaptığı Sarıyer petek temizliği servisimiz ev ve işyerinizdeki ısıtma sisteminin temizliğini, tek seferde ve peteklerinizi sökmeden mümkün olan en zahmetsiz biçimde gerçekleştirmektedir. Tesisata bağladığımız yıkama makinalarıyla kapalı devre olarak yaptığımız temizlik işleminde kullandığımız ithal, kendi özel patentine sahip kimyasal temizleyicilerimiz sayesinde petekler ve tesisatta tüm pislik kısa sürede temizlenir. Temizlik işleminin düzenli tekrarlanması durumunda şebeke suyundaki kirecin peteklerde birikmesi önlenir ve böylelikle ısınma sorunlarıyla karşılaşmadan sistemden yıl boyunca azami performansla faydalanılır.

Peteklerin dip kısımlarında kireç birikmesiyle birlikte sudaki diğer maddelerin de bu bölümde tortulaşması kolaylaştığından, şebeke suyu kullanılan tüm ısıtma sistemlerinin düzenli aralıklarla bakımdan geçmesi yani bu birikintilerin tüm tesisattan temizlenmesi gerekir. Sudaki kireç, tıpkı çamaşır ve bulaşık makinalarının ısıtıcı parçalarında biriktiği gibi peteklerin dip kısımlarında da çökme yapar. Sıcaklık yükseldikçe metale daha da fazla tutunma eğilimi gösteren şebeke suyundaki kireç, ülkemizdeki şebeke suları yoğun kireç içeriği için yerden ısıtmalardan kombilere kadar tüm sistemler için büyük bir problemdir. Bu problemin arızalara ve ısı sarfiyatında yükselişe sebebiyet vermemesini sağlayan petek temizleme işlemi ise sistemin ilk günkü performansının korunmasına, arızaların oluşmadan önlenmesine imkân tanır.

Isıyı yüksek verimle iletmesinden dolayı metal malzemenin tercih edildiği ısıtma sistemi peteklerinin iç yüzeylerinde biriken kireç önceleri ince bir tortu tabakası şeklinde görülür. Ancak zamanla bu tortu tabakası yerçekimiyle peteklerin alt kısımlarına çöker. Çöküntünün daha da yoğunlaşmasıyla belli bir zamandan sonra kalın katmanlar meydana gelir ki; bu yoğun katmanlara nüfuz edemeyen sıcak su, peteklerin alt kısımlarına ulaşmaz hale gelir. Bu gibi bir problemde peteklerin altı tam olarak ısınamadığı gibi, petek temizleme işleminin ertelenmesi halinde sorun daha da büyür. Sarıyer petek temizliği servisimizden düzenli olarak ve tercihen kışa girmeden önce hizmet alarak, sorunun bu raddeye gelmesini önleyebilir ve ısınma sorunları yaşamazsınız.