Isıtma sisteminizden kış boyunca sorunsuz ve en düşük yakıt sarfiyatıyla yararlanmak için bakım işlemlerini aksatmadan yaptırmalı ve bu rutin bakım işlemlerine mutlaka petek temizliğini de dâhil etmelisiniz. Şebeke suyundaki kirecin birikmesinden kaynaklı ısı kayıpları ve arızaları önleyen bu işlem, yerden ısıtmadan kombiye kadar tüm ısıtma sistemlerinde periyodik olarak tekrarlanmalıdır. Şişli petek temizliği servisimizse şebeke suyu kullanan tüm ısıtma sistemlerinin ortak ihtiyacı olan bu bakım işlemini en makul fiyatlarla ve size en küçük zahmet vermeden, mümkün olan en pratik uygulama yöntemleriyle gerçekleştirir. Petekleriniz sökmekle zaman kaybetmeden tesisata dışardan bağladığı yıkama makinalarıyla temizliğe başlayan teknisyenlerimiz dakikalar içinde kireç birikintilerinin tüm peteklerden ve ısıtma sistemi tesisatından temizlenmesini sağlar.

Peteklerin dibinde kireç birikmesi aslında ilk zamanlarda fark edilir oranda ısı kayıplarına yol açmasa da, bu durum günden güne kötüleşir. Bu sebeple henüz fark edilir düzeyde yani peteklerin alt kısımlarına dokunulduğunda alt kısımların soğuk kaldığı görülünceye kadar beklenmenizi öneren Şişli petek temizliği servisimiz yıllık aralıklarla temizlik yaptırmanızı tavsiye eder. Böylelikle peteklerdeki kireç yüzünden ısının büyük bölümü boşa gitmeden ve faturalarda artış sebebiyle harcamalarınızın artmasına fırsat vermeden, kışın sonuna kadar ısıtma sisteminizden maksimum verimlilikle ve konforla faydalanabilirsiniz. Kireç birikmesiyle sudaki diğer maddeler de peteklerin dibine daha kolay çökeceğinden, petek temizleme işleminin ertelenmesi halinde peteklerin alt kısımlarında oldukça yoğun katmanlar oluşmaktadır.

Peteklerin alt bölümlerinde sıcak suyun ulaşmasını engelleyen yoğun katmanların oluşması durumunda sıcak su bu kısma uğraşmadan peteği terk edeceğinden, peteklerin altı hiç ısınmamaya başlar. Tüm yüzey alanı aynı oranda ve kısa sürede ısınmadığında sizin konforlu bir şekilde ısınmanızı da sağlayamayan petekler, içlerinde biriken kireç ve diğer pislik temizlenmediği sürece ısı kayıpları yaşanmasına yol açmayı sürdürecektir. Peteklerin ömrünü kısaltan ve kapsamlı arızalara neden olan bu durum, tesisatın su geçişlerinin tıkanmasına da sebebiyet verebilir. Arızalarla uğraşmadan ve bu sorunların çözümü için yüksek harcamalar yapmadan kışı rahat geçirmek için Şişli petek temizliği servisimize telefon açarak randevu almanız yeterli.