Ev ve işyerinizdeki ısıtma sisteminden yıl boyunca maksimum verimi almak için peteklerde ve tesisatta biriken kirecin düzenli aralıklarla temizlenmesi şarttır. Şebeke suyundaki kireç aynı bulaşık ve çamaşır makinalarının ısıtıcı parçalarında biriktiği gibi, ısıtma sisteminin suyla temas kuran metal aksamlarına da yapışır. Kısa vadede büyük bir soruna yol açmıyormuş gibi görünse de, kireçle birlikte diğer maddelerin de birikmesi neticesinde zamanla peteklerin her yeri eşit olarak ısınmamaya başlar ve bu durum tesisattın su geçişlerinin tıkanmasına da sebep olur. Ümraniye petek temizliği servisimizden kış öncesinde bir telefonla hizmet alarak, peteklerin sökülmesinden kaynaklı pislikle uğraşmadan bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Yıkama makinalarıyla peteklerinizi kapalı devre temizleyen servis ekibimiz ev ve işyerinizi kirletmeden, size de saatlerce rahatsızlık vermeden çalışmaktadır.

Tesisatın su geçiş noktalarının tıkanmasına ve parça değişimi zaruri hale getiren arızalar yaşanmasına yol açan kireç birikmesi, en çok peteklerin alt kısmının ısınmamasına neden olarak problem yaratır. Tüm yüzey alanı eşit bir biçimde ve asgari sürede ısınmadığında peteklerin iç mekânı ısıtması da mümkün olmaz. Metal malzemeli peteklerin iç kısımlarında tortu şeklinde biriken kireç aylar geçtikçe ince bir tortu tabakasından yoğun bir katmana dönüşür. Yerçekimiyle altta biriken ve yoğunlaşan bu katman suyu engellediğinden peteğe giren sıcak su, alt kısma uğramadan peteği terk eder. Sıcak suyla hiç temas kurmadığından ısınmayan peteklerin alt bölümleri, ısıtma sisteminizin ürettiği ısı enerjisinin önemli bir kısmından faydalanamamanıza sebep olacaktır.

Enerji sarfiyatını arttıran ve ısınma konforunuzun kullanımla birlikte günden güne biraz daha azalmasına yol açan kireç birikmesi peteklerin ömrünü kısaltır. Ümraniye petek temizliği servisimizin sunduğu temizlik hizmetlerinden yararlanmadığınız sürede kendi kendine ortadan kalmayacak olan bu problem, yalnızca ısı kaybının daha da artmasına neden olur. Üretilen ısıdan maksimum verimlilikle faydalanmak yani faturalardaki artışı düşünmeden, asgari harcama ile maksimum ısınmak için peteklerinizi düzenli aralıklarla temizlettirmeyi unutmayın. Teknisyenlerimiz patentli formüle sahip temizlik ürünleri ve kapalı devre yıkama makinalarıyla ısıtma sisteminizin temizliğini kısa sürede, oldukça makul fiyatlarla ve pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir.